Клініко-діагностична лабораторія

Клініко-діагностична лабораторія є структурним підрозділом КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» , безпосередньо підпорядкована головному лікарю та заступнику головного лікаря з медичної частини.
В своїй діяльності КДЛ керується чинним законодавством, нормативними документами МОЗ України, «Паспортом клініко-діагностичної лабораторії», «Настановою з якості».
Клініко-діагностична лабораторія КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» відповідає критеріям атестації й атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров'я 16 липня 2015р терміном на чотири роки, з видачею свідоцтва про атестацію.
Лабораторія складається з відділів:
- загально клінічного;
- біохімічного;
- бактеріологічного;
- експрес-лабораторії відділення анестезіології;
- ургентної лабораторії.
Обслуговує стаціонар, поліклініку, інфекційну лікарню, також амбулаторних хворих.
Клініко-діагностична лабораторія виконує лабораторні вимірювання (дослідження) які регламентуються в галузі атестації. Проводить дослідження біологічного матеріалу, реєстрацію результатів вимірювань у порядку передбаченому «Настановою з якості».
Лабораторія забезпечена засобами вимірювальної техніки, що дозволяє проводити лабораторні дослідження з використанням високоінформативних аналітичних технологій, зокрема: аналізатор біохімічний автоматичний COBAS-311, аналізатори біохімічні напівавтоматичні ВТS–350, ВА-88, Мікролаб-300, аналізатори гематологічні автоматичні ВС-3200,Abacus 3CT, аналізатори іонного складу Easylyte PLUS,аналізатор газів крові, гемакоагулометри, спектрофотометри ,аналізатор автоматичний імунохемілюмінісцентний Mindray CL900-i , також допоміжним обладнанням, випробувальним обладнанням, організаційними і методичними документами, що необхідні для виконання лабораторних досліджень.
У КДЛ проводяться дослідження загальноклінічні, гематологічні, імунологічні, мікробіологічні, біохімічні (ферменти, показники згортаючої системи, показники водно-сольового обміну та ін.).
У лабораторії проводиться дослідження біологічного матеріалу: крові, ліквору, сечі, мокротиння, виділень статевих органів. Також змиви з поверхонь, медичного обладнання на наявність патогенних і непатогенних мікроорганізмів.
В лабораторії працюють 2 лікарі-лаборанти, 2 біохіміка, 1 бактеріолог, 30 фельдшерів-лаборантів. Всі лікарі атестовані і мають вищу кваліфікаційну категорію. Біологи пройшли курси спеціалізації при Київській або Харківській медичній академії післядипломної освіти і мають першу та другу категорію . Серед середніх медичних спеціалістів мають вищу категорію 18 осіб, першу -3, другу – 6.
Всі медпрацівники постійно підвищують свій професійний рівень, беруть участь у науково-практичних конференціях.
Лікарі лабораторії
Блажко Тетяна Петрівна – завідуюча КДЛ, лікар-лаборант
(1988, Київський медінститут, вища)
Жупинас Яна Юріївна – біохімік
(2006, Черкаський Національний університет ім. Б. Хмельницького, біолог, перша категорія)
Тарифи на платні послуги
Підготовка до аналізів
Підготовка до здачі аналізів включає дотримання певних правил, щоб отримати точні результати. Загальні рекомендації включають здачу аналізів натще, утримання від вживання алкоголю та обмеження фізичної активності, особливо перед здачею крові. Крім того, важливо повідомити лікаря про всі ліки, які приймаються, оскільки деякі з них можуть впливати на результати.
Загальні правила підготовки:
Натщесерце:
Більшість аналізів, особливо крові, здаються натщесерце. Це означає, що останній прийом їжі повинен бути за 8-12 годин до аналізу.
Уникайте алкоголю:
Алкоголь може впливати на роботу печінки та нирок, що може спотворити результати аналізів. Рекомендується утримуватися від вживання алкоголю за 24-72 години до здачі аналізів.
Обмежте фізичну активність:
Інтенсивні фізичні навантаження можуть впливати на деякі показники крові, такі як рівень гормонів. Краще утриматися від важких фізичних вправ за день або два до аналізів.
Не паліть:
Паління також може впливати на результати аналізів. По можливості, відмовтеся від куріння за декілька годин до здачі аналізів.
Повідомте про ліки:
Деякі ліки можуть впливати на результати аналізів, тому важливо повідомити лікаря про всі препарати, які ви приймаєте.
Дотримуйтесь рекомендацій:
Кожен вид аналізу може мати свої особливі вимоги щодо підготовки. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем або медичним працівником, який призначив аналізи, щодо конкретних рекомендацій.
Окремі види аналізів:
Аналіз крові:
Зазвичай рекомендується здавати кров натще, після 8-12 годин голодування, уникаючи жирної та смаженої їжі напередодні.
Аналіз сечі:
Зазвичай рекомендується збирати середню порцію ранкової сечі, уникаючи гострих та солоних страв, а також продуктів, що змінюють колір сечі, за 10-12 годин до збору.
Аналіз калу:
Не рекомендується здавати кал після клізми або прийому деяких ліків, таких як касторове масло. Важливо також утриматися від вживання алкоголю, жирної їжі та продуктів, що викликають бродіння.
Аналізи з урогенітального тракту:
Для цих аналізів може знадобитися утримання від сечовипускання протягом декількох годин перед здачею, а також уникнення статевих контактів за декілька днів до аналізу.
Дотримання цих правил допоможе отримати максимально точні результати аналізів, що є важливим для правильної діагностики та лікування.
Пункт забору біологічного матеріалу

Знаходиться на 1-му поверсі адміністративного 2-х поверхового корпусу.
Графік роботи:
Пн - Пт з 8:00 до 13:00
Субота, неділя - ВИХІДНИЙ
Телефон для довідок: (0472) 64-73-05
Адреса: м. Черкаси, вул. Самійла Кішки, 210